27. 7. 2019

Do galerií jsem přidal nové fotografie z mých cest převážně po jižních Čechách, ale i snímky z Třeboně.
V tomto krásném městě je letos poprvé velká venkovní výstava Třeboňský sochařský svět. Udělejte si výlet do Třeboně a projděte si sochy.

9. 4. 2019

Historické jádro BudějovicDo galerie České Budějovice jsem přidal několik nových fotografií ze zahájení balonové sezony v roce 2019 se společností Lety balonem. Snímky vznikly po vzletu sedmi balonů z náplavky u řeky Vltavy. Vítr nás nesl jihozápadním směrem nad historickým centrem směrem ke Starým Hodějovicím. Přistáli jsme kousek od obce Nedabyle.

12. 1. 2019

Ocenění Monochrome Photography Awards 2018OCENĚNÍ NA SOUTĚŽI ČERNOBÍLÉ FOTOGRAFIE
Má letní fotografie Gollingského vodopádu v Rakousku získala Čestné ocenění na prestižní světové soutěži černobílé fotografie Monochrome Photography Awards 2018 v profesionální kategorii Nature. Moc si toho vážím!

10. 11. 2018

BRONZOVÉ OCENĚNÍ
Má panoramatická fotografie Českých Budějovic získala bronzové ocenění na světové soutěži panoramatické fotografie The EPSON International Pano Awards v amatérské kategorii Architektura. Letos do soutěže dorazilo celkem 4 937 snímků ze 74 zemí.

26. 8. 2018

Plakát výstavy v Krumlově VÝSTAVA KRAJINA A PAMÁTKY
Rád bych vás pozval na svou další autorskou výstavu. Tentokrát budu vystavovat zhruba 40 snímků na plátnech i na fotografiích za sklem v českokrumlovském kině Luna. Výstava potrvá od začátku září a je prodloužena do konce listopadu. Budu rád, když si uděláte chvilku na návštěvu!

13. 5. 2018

Plakát výstava VÝSTAVA KRÁSY JIŽNÍCH ČECH
Mám velkou radost, že vás můžu pozvat na svou dosud největší výstavu. Po celý červen budou mé fotografie v rámech i na plátnech canvas k vidění v Galerii Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Vernisáž je ve čtvrtek 31. května v 17 hodin. Pár písniček na ní zahraje i můj kamarád, skvělý muzikant Josef Fojta. Článek o výstavě najde zde.

1. 3. 2018

INTERNATIONAL PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2017 (UK)
Můj noční snímek slavného Podolského mostu přes řeku Vltavu poblíž Písku získal Čestné ocenění (Honorable mention) v amatérské kategorii Architektura: mosty na prestižní světové fotosoutěži International Photographer of the Year.

25.2.2018

ROZHOVOR NA ČESKÉM ROZHLASE
Český Rozhlas České Budějovice odvysílal před pár dny rozhovor o mém fotografování a výstavě v českobudějovické kavárně Fér Café. Celý záznam kulturního pořadu Kavárna si můžete poslechnout zde.

15. 1. 2017

Monochrome Photography Awards 2017 OCENĚNÍ V LONDÝNĚ
Můj černobílý snímek Českého Krumlova získal ocenění Honorable Mention v prestižní světové fotosoutěži Monochrome Photography Award 2017 v kategorii Architektura (amatéři). Do soutěže loni dorazilo celkem 8 942 soutěžních příspěvků z 87 zemí.

3. 1. 2018

Náměstí Přemysla Otakara II.JAKÝ BYL ROK 2017?
Uplynulý rok byl pro mě z fotografického hlediska zlomový, proto vám přináším stručné ohlédnutí. Hned vstup do roku 2017 byl velký. Nejprve jsem po dlouhém rozvažování konečně přešel na plnoformátový fotoaparát, a to Canon EOS 6D. V polovině ledna se mi podařilo nafotit zamrzlý vodopád v Terčině údolí. Na mém facebookovém profilu, na Budějovice DNES a na iDNES.cz nasbírala galerie dohromady neuvěřitelných 150 tisíc zhlédnutí. Následující dny už bylo nemožné vyfotit zamrzlý úkaz bez lidí, protože tam proudily davy.

V květnu a červnu jsem uspořádal výstavu mých fotografií v Jihočeské vědecké knihovně. V srpnu jsem si zřídil fotografickou živnost. V říjnu jsem spustil vlastní webové stránky www.petrkubat.cz.

Na podzim se mi podařilo uspět hned ve dvou prestižních světových soutěží. Ranní panorama Českého Krumlova získalo Bronze Award v The Epson International Pano Awards. Cyklus letní bouřky zase zaujal porotu v soutěži ND Awards a získal ocenění Honorable Mention. Kurátoři webu 1x.com, kde je velice náročné uspět, publikovali dva mé snímky.

Během roku 2017 jsem prodal přes dvacet fotoobrazů na plátnech a kapadeskách. Největší měří 2,6 metru na šířku. Mé snímky si pořídily k propagačním účelům města Český Krumlov, České Budějovice nebo Třeboň, o tomto krásném městě má letos vyjít nová výpravná publikace a velkou část budou tvořit mé fotografie. Tři mé obří snímky na sklech zdobí také veřejné WC v Biskupské ulici v Budějovicích.

Navázal jsem také spolupráci se značkou Choco Pola, série mých snímků Krumlova bude zdobit edici luxusních, ručně vyráběných čokolád. Na závěr roku jsem také opět využil služeb značky Fokapo a vytvořil novou fotoknihu. Pokračoval jsem také ve spolupráci s magazínem BUD Live, kde je vždy dvojstrana s mou fotografií.

Měl jsem štěstí i na úžasné fotografické podmínky. Z mnoha focení se mi vybaví například rána a večery v Blanském lese, východ slunce na Sedle na Šumavě, cesta po Grossglocknerské dálnici, noc u Podolského mostu nebo na závěr roku silvestrovské ohňostroje pohledem z Hosína.

A to už by stačilo:-)Těším se na nové výzvy, které pro mě připraví rok 2018!