25.2.2018

ROZHOVOR NA ČESKÉM ROZHLASE
Český Rozhlas České Budějovice odvysílal před pár dny rozhovor o mém fotografování a výstavě v českobudějovické kavárně Fér Café. Celý záznam kulturního pořadu Kavárna si můžete poslechnout zde.

15. 1. 2017

Monochrome Photography Awards 2017 OCENĚNÍ V LONDÝNĚ
Můj černobílý snímek Českého Krumlova získal ocenění Honorable Mention v prestižní světové fotosoutěži Monochrome Photography Award 2017 v kategorii Architektura (amatéři). Do soutěže loni dorazilo celkem 8 942 soutěžních příspěvků z 87 zemí.

3. 1. 2018

Náměstí Přemysla Otakara II.JAKÝ BYL ROK 2017?
Uplynulý rok byl pro mě z fotografického hlediska zlomový, proto vám přináším stručné ohlédnutí. Hned vstup do roku 2017 byl velký. Nejprve jsem po dlouhém rozvažování konečně přešel na plnoformátový fotoaparát, a to Canon EOS 6D. V polovině ledna se mi podařilo nafotit zamrzlý vodopád v Terčině údolí. Na mém facebookovém profilu, na Budějovice DNES a na iDNES.cz nasbírala galerie dohromady neuvěřitelných 150 tisíc zhlédnutí. Následující dny už bylo nemožné vyfotit zamrzlý úkaz bez lidí, protože tam proudily davy.

V květnu a červnu jsem uspořádal výstavu mých fotografií v Jihočeské vědecké knihovně. V srpnu jsem si zřídil fotografickou živnost. V říjnu jsem spustil vlastní webové stránky www.petrkubat.cz.

Na podzim se mi podařilo uspět hned ve dvou prestižních světových soutěží. Ranní panorama Českého Krumlova získalo Bronze Award v The Epson International Pano Awards. Cyklus letní bouřky zase zaujal porotu v soutěži ND Awards a získal ocenění Honorable Mention. Kurátoři webu 1x.com, kde je velice náročné uspět, publikovali dva mé snímky.

Během roku 2017 jsem prodal přes dvacet fotoobrazů na plátnech a kapadeskách. Největší měří 2,6 metru na šířku. Mé snímky si pořídily k propagačním účelům města Český Krumlov, České Budějovice nebo Třeboň, o tomto krásném městě má letos vyjít nová výpravná publikace a velkou část budou tvořit mé fotografie. Tři mé obří snímky na sklech zdobí také veřejné WC v Biskupské ulici v Budějovicích.

Navázal jsem také spolupráci se značkou Choco Pola, série mých snímků Krumlova bude zdobit edici luxusních, ručně vyráběných čokolád. Na závěr roku jsem také opět využil služeb značky Fokapo a vytvořil novou fotoknihu. Pokračoval jsem také ve spolupráci s magazínem BUD Live, kde je vždy dvojstrana s mou fotografií.

Měl jsem štěstí i na úžasné fotografické podmínky. Z mnoha focení se mi vybaví například rána a večery v Blanském lese, východ slunce na Sedle na Šumavě, cesta po Grossglocknerské dálnici, noc u Podolského mostu nebo na závěr roku silvestrovské ohňostroje pohledem z Hosína.

A to už by stačilo:-)Těším se na nové výzvy, které pro mě připraví rok 2018!

27. 11. 2017

ND Awards 2017OCENĚNÍ NA ND AWARDS!
Můj cyklus Letní bouřky získal ocenění Honorable Mention na prestižní světové fotografické soutěži Neutral Density Photography Awards 2017 v kategorii Architecture: Cityscapes. Porota vybírala z 6 849 přihlášek z 89 zemí. Sérii si můžete prohlédnout na webu ND Awards. Moc si toho vážím, je to pro mě motivace v další práci!

4. 11. 2017

ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁREK!
Nevíte, co letos pořídit pod vánoční stromeček svým blízkým? Kupte jim dárkový poukaz na výrobu fotoobrazu z mých snímků jihočeské krajiny a památek. Nebo je obdarujte poukazem na fotografii v tiskové kvalitě za akční předvánoční cenu 800,- Kč . Obdarovaný si potom sám vybere z mých stránek libovolný snímek, ze kterého si nechá vyrobit fotoobraz.
Příklad: Pokud zvolíte výrobu fotoobrazu v hodnotě 2000,- kč, můžete za tuto částku mít snímek na kapadesce s rámem Nielsen v rozměru 75 x 50 cm. Za 3000,- Kč je například luxusní plátno o šířce 100 cm.
Až společně vyladíme objednávku, připravím vám poukaz na míru, který vám buď předám osobně v Českých Budějovicích, nebo pošlu s podpisem i číslem mailem.
Pokud máte zájem, kontaktuje mě na petrkubat@seznam.cz.

27. 10. 2017

Bronzová medaile na soutěži Pano Awards ÚSPĚCH NA PRESTIŽNÍ SVĚTOVÉ FOTOSOUTĚŽI! Můj panoramatický snímek Českého Krumlova bodoval u mezinárodní poroty v soutěži The EPSON International Photo Awards. Získal bronzovou medaili. Ocenění Bronze Award sice není klasické třetí místo, ale zařazení mezi snímky s nejvyšším hodnocením. Moc si toho cením, zvlášť proto, že je to první velká světová fotosoutěž, které jsem se zúčastnil. Moje fotografie získala 73 bodů z celkových 100 a porota mi udělila certifikát s titulem "In recognition of excellence from The EPSON International Pano Awards in the Amateur category". Do letošního ročníku dorazilo celkem 5 377 soutěžních snímků.

22. 10. 2017

VÍTÁM VÁS NA SVÝCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH!
Najdete zde galerie mých snímků z Českých Budějovic, Českého Krumlova a dalších měst, hradů i zámků, ale i fotografie ze Šumavy, Rakouska či Česko-Saského Švýcarska.
Pokud byste rádi nějakou fotku využili například k propagačním účelům nebo si z ní chtěli nechat vyrobit fotoobraz, neváhejte mě kontaktovat! Další informace najdete v sekci Nabídka.
Děkuji za vaši návštěvu!