14.10.2021

Panorama Českého Krumlova (2021)NOVÝ FOTOAPARÁT
Tak to přišlo! Po dlouhém, několikaletém rozmýšlení. Loučím se svým starým fotografickým tělem 6D, na které jsem nafotil většinu svých snímků. Jako velká část kolegů fotografů přecházím na bezzrcadlovku. Konkrétně na model Canon EOS R. Důvod je jednoduchý. Za několik let se technika neuvěřitelně posunula a bezzrcadlovky nabízejí mnohem větší kvalitu snímků než starší zrcadlovky. Co konkrétně nejvíce u Erka oceňuji já, je dynamický rozsah, minimální šum, vyšší rozlišení fotografií, větší rychlost, menší hmotnost, spousta vychytaných funkcí atd. Díky tomu se zase budu moci ve své fotografické cestě posunout dál. Už jsem ho otestoval i v náročných kontrastních světelných podmínkách v Českém Krumlově a myslím, že prošel na jedničku. Však posuďte sami v této galerii.

1.8.2021

Do galerie Jihočeská krajina jsem přidal spoustu nových fotografií z mých aktuálních cest kolem řeky Vltavy na Českobudějovicku, v okolí Jaronína v Blanském lese, ze Římovských pašijí, ale třeba z Čimelicka, kde jsem fotil tamní krásný zámeček s parkem. Přeji pěkné pokoukání!

23.12.2020

PF 2021PF 2021
Milí přátelé a příznivci fotografií jihočeské krajiny a památek, přeji vám co nejpohodovější vánoční svátky a šťastný nový rok. Věřím, že většinu negativních zpráv jsme si vybrali v tomto uplynulém roce a v nadcházejících měsících už přijdou jen ty lepší zprávy. Moc děkuji za vaši přízeň a i v příštím roce se vám budu snažit přinášet zajímavé snímky z našich krásných jižních Čech!

10.12.2020

Zasněžené náměstí (2020)Konečně se to podařilo! Několik let jsem chtěl vyfotit rozsvícený vánoční strom na českobudějovickém hlavním náměstí se sněhovou nadílkou. A letos se to konečně povedlo. Navíc v unikátním spojení prázdného místa kolem Samsonovy kašny, kde běžně bývá v tuto dobu kluziště a spousta stánků. Kvůli letošním vládním opatřením v souvislosti s koronavirem se letos Budějovický advent neodehrává a obyvatelům Budějovic se tak po letech naskytl nevšední, i když trochu smutnější, pohled na náměstí Přemysla Otakara II. v zimním hávu.

Přitom chybělo málo a noční Budějovice s pořádnou dávkou sněhu jsem málem nestihl vyfotit. V noci, kdy napadl sníh, jsem se nečekaně vzbudil ve čtyři hodiny ráno. Potom, co jsem vykoukl z okna, bylo rozhodnuto! Okamžitě jsem se začal oblékat, sbalil fotovýbavu, stativ a vyrazil do ulic. Pár lidí už se trousilo na ranní směny a občas projelo i nějaké auto, ale sníh byl zatím celkem neporušený a stále padal. Výsledky z této mé brzké ranní procházky najdete v budějovické galerii.

28. 10. 2020

Vimperk, Šumavské Hoštice, Klášterec, hráz rybníka Rožmberk, Olbramovice, soutok Vltavy a Malše... To jsou všechno místa, která jsem v poslední době navštívil a zachytil zde podzimní atmosféru. Mrkněte do galerií na novinky. Za každé zhlédnutí předem děkuji!

2. 6. 2020

Po bouřceV uplynulých dnech jsem měl velké štěstí na krásné světelné podmínky a rozmary jarního počasí. Několikrát jsem byl v Týně nad Vltavou, kde jsem si užil krásný ranní východ slunce a o pár dní později se mi podařilo zachytit duhu, která po bouřce spojila oba břehy řeky Vltavy. Předtím jsem ještě nafotil makové pole na Budějovicku, ke kterému se právě blížila bouřka. Nové fotky najdete v galeriích!

13. 2. 2020

Do galerií jsem doplnil nové fotografie z jihočeské krajiny. Toulal jsem se v Blanském lese, kolem Čertových proudů nebo Lipenského jezera.

27. 7. 2019

Do galerií jsem přidal nové fotografie z mých cest převážně po jižních Čechách, ale i snímky z Třeboně.
V tomto krásném městě je letos poprvé velká venkovní výstava Třeboňský sochařský svět. Udělejte si výlet do Třeboně a projděte si sochy.

9. 4. 2019

Historické jádro BudějovicDo galerie České Budějovice jsem přidal několik nových fotografií ze zahájení balonové sezony v roce 2019 se společností Lety balonem. Snímky vznikly po vzletu sedmi balonů z náplavky u řeky Vltavy. Vítr nás nesl jihozápadním směrem nad historickým centrem směrem ke Starým Hodějovicím. Přistáli jsme kousek od obce Nedabyle.

12. 1. 2019

Ocenění Monochrome Photography Awards 2018OCENĚNÍ NA SOUTĚŽI ČERNOBÍLÉ FOTOGRAFIE
Má letní fotografie Gollingského vodopádu v Rakousku získala Čestné ocenění na prestižní světové soutěži černobílé fotografie Monochrome Photography Awards 2018 v profesionální kategorii Nature. Moc si toho vážím!